Leesclub
18 maart 2026
Fotocredit:

Moet dwalen, Tot alles in beweging komt, Mensen van de dag, Onder duizend vlaggen.

Een 64-jarige man en zijn dertig jaar jongere vrouw verdwalen in een Frans bos.

Het boek

Een 64-jarige man en zijn dertig jaar jongere vrouw verdwalen in een Frans bos. Het wordt een metaforisch reis door het leven.

De schrijver

Chloe Dalton (VK) is schrijfster, speechschrijver en politiek adviseur en was lang betrokken bij het Britse buitenlandbeleid. Een haas in huis is haar debuut.

Meer informatie over dit boek en de schrijver vindt u hier.

Recensie Mieke

De Leesclub is een wekelijkse rubriek waarin Mieke van der Weij het boek van de week bespreekt en drie boekentips geeft. Lees hier haar recensie.

Citaat

‘Mutsaers heeft een volstrekt onnavolgbare stijl, vol woordvondsten, en literaire verwijzingen’

Boekentips

Ester Naomi Perquin: Tot alles in beweging komt

Aan voormalig gevangenisbewaarder Ela dringt zich, na jaren van vertellen over andermans leven achter tralies, een persoonlijker verhaal op. Over een vader en twee broers, de werkelijke omvang van een familiegeheim en haar neiging de werkelijkheid te vervormen. Het blijkt al snel ondoenlijk om het daarbij niet over daderschap te hebben – en wat mag ze eigenlijk ‘persoonlijk’ noemen?

Uitgeverij Van Oorschot 304 blz. € 23,50 (e-boek € 12,99)

Emma Doude van Troostwijk: Mensen van de dag

In een pastorie in de Elzas wonen drie generaties van een Nederlandse predikantenfamilie onder hetzelfde dak: opa en oma, vader en moeder, en zoon en dochter. De grootvader was, de vader is, en de zoon wordt binnenkort predikant. De verteller keert terug naar huis om de intrede van haar oudere broer bij te wonen. Op tedere en originele wijze beschrijft ze hoe haar grootvader steeds verder gedesoriënteerd raakt, haar vader kampt met een burn-out en haar broer twijfelt of hij de roeping tot predikant wel moet volgen. De verteller probeertmet haar familie zo veel mogelijk herinneringen op te halen. Ze kijken naar familiefilmpjes, spelen potjes memory en luisteren naar muziek. Zo weet ze in deze moeilijke situatie ook humor en lichtheid te brengen. Vertaling: Liesbeth van Nes.

Uitgeverij Meulenhoff 176 blz. € 20,99 (e-boek € 12,99)

Aukelien Weverling: Onder duizend vlaggen

De jonge moeder Frida Overveen worstelt zich door een tijd waarin de gelederen zich lijken te sluiten. Moslimfundamentalisme, de klimaatcrisis, Black Lives Matter, een opkomende oorlog en een uitgespeeld Europa vechten om haar aandacht. In het isolement van de pandemie ontwikkelt het publieke discours zich naar een kantelpunt in de geschiedenis waarin zij haar zoon veilig tracht te houden voor alle dreigende schaduwen die zich aftekenen tegen het doek. Maar hoe houd je een kind veilig in een wereld vol gevaren die steeds verder escaleren? Hoe minder ze het overzicht lijkt te kunnen behouden over haar tijd, hoe steviger haar overtuigingen worden

Uitgeverij Meulenhoff 224 blz. € 22,99 (e-boek € 12,99)

Volgende week:

Leest Mieke: Alles voor de reis van Adriaan van Dis.

Back to top