Bert Kranenbarg presenteert ‘BertOp5’. In zijn twee-wekelijkse column voor NCRV-gids schrijft hij over wat hem bezighoudt.
Vroeger kon je de televisie gewoon de hele zomer uitlaten. Er waren toch alleen maar herhalingen. Maar tegenwoordig ben je als thuisblijver enorm druk om bij te blijven. ‘B&B vol liefde’ natuurlijk, de nieuwe vaste waarde in de zomer. Net als dramaserie ‘Dertigers’ die net is afgelopen na de ingewikkelde bruiloft van Laura en Jonas.
Ondertussen is ‘Woeste grond’ begonnen. Iedere avond een half uurtje op vakantie in Twente om mee te leven met oma Grada, opa Bats en alle anderen op en rond boerderij De Weuste ergens in de buurt van Almelo. Ja, ik houd nou eenmaal van Nederlands drama, mijn kinderhand is snel gevuld.
Er valt veel af te dingen op de acteerprestaties, op de geloofwaardigheid van het verhaal, op het uitdiepen van de karakters en op de dialogen, zeker. Maar je wordt wel meegenomen in de keuzes die op de boerderij gemaakt moeten worden. Biologisch? Of traditioneel? Uitbreiden of inkrimpen? Opa Bats, vader Dinant en zoon Snoek denken er alle drie anders over.
Je maakt ook de strijd mee tegen de grote vastgoed-ondernemers die zo hun eigen plannen hebben met het platteland. Maar het leukst blijven natuurlijk alle verwikkelingen binnen de familie. Grotendeels in het Twents, met ondertiteling. En dat werkt zo aanstekelijk dat we deze weken thuis ook op onze eigen manier Twents tegen elkaar praten. Over N’Oont bijvoorbeeld, de schitterende naam van de hond op De Weuste.
Bert Kranenbarg presenteert Bert op 5 ✑ Reageren? bert@www.ncrvgids.nl